Stworzenie gminnych Planów Gospodarki Niskoemisyjnej nie jest narzuconym przez ustawodawcę obowiązkiem. Opracowanie tego typu dokumentu strategicznego należy do przywilejów organów samorządu terytorialnego na szczeblu gmin jak i ich mieszkańców.
W przyjętych w Polsce w 2011 roku przez Radę Ministrów Założenia Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej pojęciem gospodarki niskoemisyjnej określana jest działalność, która ma na celu przynieść rozwój gospodarczy i poprawę warunków życia ludzi na terenie gminy przy założeniu niskoemisyjności realizowanych lokalnie działań.
Plany gospodarki niskoemisyjnej mają m.in. przyczynić się do osiągnięcia celów określonych przyjętym pakiecie klimatyczno-energetycznym do roku 2020:
Sporządzenie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej może być bramą do uzyskania środków finansowych pochodzących z funduszy Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2014-2020 między innymi na działania:
Stworzenie przez Nasz zespół oraz wprowadzenie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej w życie w Państwa gminie stworzy idealne warunki do zrównoważonego rozwoju w czystej przestrzeni. Doświadczony zespół Grupy BST zapewni profesjonalną obsługę projektu i eksperckie przeprowadzenie procesu badawczego oraz fachowe opracowanie wyników. Zrealizowaliśmy już kilkanaście PGNów, z czego dla części została przeprowadzona ocena oddziaływania na środowisko. Wszystkie dokumenty przeszły pozytywną weryfikację oraz zostały przyjęte uchwałami odpowiednich organów samorządowych.
copyright 2020 by wszelkie prawa zastrzeżone